Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Poradňa
V našom e-shope vám nielenže ponúkame kvalitné produkty za priaznivé ceny, ale vám aj pomocnú ruku pri výbere najvhodnejšieho matraca i lamelového roštu. V našej poradni sa napríklad dozviete, aké sú vlastnosti jednotlivých typov matracov, či je lepší veľký alebo menší matrac a prečo je dôležitý lamelový rošt.
Ako vybrať matrac Ako vybrať matrac
Každý človek niekoľkokrát za život rieši, aký matrac si kúpiť. Ponuka na trhu široká, možno zohnať lacné matrace, aj drahšie zdravotné matrace. Nie je jednoduché sa v tom všetkom vyznať. Ako si teda vybrať správny matrac?
Čo je to zónový matrac? Čo je to zónový matrac?
Pri výbere matraca sa nezaujímajte len o materiálové zloženie, veľkosť a tvrdosť, ale aj o počet zón, a to hlavne vtedy, keď spíte na boku.
Prečo nakupovať práve u nás? Prečo nakupovať práve u nás?
V našom e-shope nájdete matrace, ktoré sú vyrobené výhradne v Českej republike. Prv než sa tovar dostane k Vám, prejde výstupnou kontrolou.
Aké dôležité sú lamelové rošty? Aké dôležité sú lamelové rošty?
Aby bol spánok kvalitný, treba si obstarať nielen pohodlný matrac, ale ho aj dobre vypodložiť. Inak povedané, potrebujete lamelový rošt.
Na čo dbať pri nákupe matraca? Na čo dbať pri nákupe matraca?
Keď uvažujete o kúpe nového matraca, dožičte výberu čas. Uvidíte, že sa vám to vráti v podobe kvalitného spánku a nenamáhaného chrbta. Pri nákupe nového matraca berte do úvahy nasledujúcich šesť hľadísk. 
Aký je rozdiel medzi pružinovým a taštičkovým matracom? Aký je rozdiel medzi pružinovým a taštičkovým matracom?
Matrace môžeme rozdeliť podľa materiálu. Okrem matracov z peny, či už polyuretánovej, studenej alebo lenivej, existujú aj matrace s pružinami. Aký je rozdiel medzi pružinovým a taštičkovým matracom? 
Kedy kúpiť penový a kedy pružinový matrac? Kedy kúpiť penový a kedy pružinový matrac?
Alfou a omegou dobrého spánku je kvalitný matrac. V súčasnosti je na trhu niekoľko typov matracov, pričom najbežnejšími sú penové a pružinové. Aké sú ich plusy a čo im možno naopak vytknúť?
Ako si vybrať lamelový rošt Ako si vybrať lamelový rošt
Podobne ako pri nákupe matraca aj pri výbere roštu do postele by ste mali vziať do úvahy niekoľko hľadísk, a to veľkosť, nosnosť, typ a počet lamiel. 
Aké sú výhody partnerského matraca? Aké sú výhody partnerského matraca?
Partnerský matrac nie je to isté čo manželský, nemyslí sa tým jeden veľký matrac rozmeru 180 × 200 cm, ale špecifikom tohto typu je možnosť dvojitej tvrdosti.
Aké sú najlepšie rozmery matracov? Aké sú najlepšie rozmery matracov?
Ak plánujete nákup novej matrace, tak určite riešite, z akého bude materiálu, ako bude vysoká a predovšetkým ako bude veľká. A aké sú teda najlepšie rozmery? To sa dočítate v nasledujúcom článku.
Ako dlho vydrží matrac? Ako dlho vydrží matrac?
I kvalitné matrace vám nevydržia naveky. Ako ale spoznáte, že už je potrebné kúpiť nový? A ako často je dobré ich meniť, aj keď nie je na prvý pohľad zničený? Poradíme.
Ako vybrať vhodný detský matrac Ako vybrať vhodný detský matrac
Pozná to každý rodič: aký matrac kúpiť pre svojho malého potomka? Tvrdý alebo mäkký a z akého materiálu?
Plusy a mínusy molitanových matracov Plusy a mínusy molitanových matracov
Molitan (inak polyuretánová pena) sa na výrobu matracov používa už desaťročia. Nie div – je lacný. A aké sú jeho ďalšie vlastnosti?
Akú tvrdosť matraca zvoliť? Akú tvrdosť matraca zvoliť?
Kupujete nový matrac a rozhodujete sa, akú zvoliť tvrdosť? Potom nezabudnite vziať do úvahy váš vek, polohu počas spánku, hmotnosť a materiál. 
Antibakteriálne matrace výrazne obmedzia výskyt roztočov Antibakteriálne matrace výrazne obmedzia výskyt roztočov
Vedeli ste, že v matraci bežne žije zhruba 2 milióny roztočov? To je nebezpečné najmä pre alergikov. Najlepším riešením je spať na matraci vyrobenom z antibakteriálnej peny so špeciálnym poťahom.
Prečo si vybrať matrac s kokosovým vláknom? Prečo si vybrať matrac s kokosovým vláknom?
Kokosové matrace sa najčastejšie používajú v detských postieľkach. Prečo tomu tak je a aké má kokosové vlákno, ktoré sa získava z kôry plodov kokosovej palmy, vlastnosti?
Ako vybrať vhodný  vysokozáťažový matrac? Ako vybrať vhodný vysokozáťažový matrac?
Pod nosnosťou matraca máme na mysli údaj, ktorý uvádza akú maximálnu hmotnosť matrac unesie a pri akom zaťažení sa zachovajú jeho vlastnosti a matracu nehrozí poškodenie. Preto by sme túto hodnotu mali rešpektovať. Ako vybrať najlepší matrac práve pre našu hmotnostnú kategóriu, si vysvetlíme v nasledujúcom článku.
Matrace pre alergikov Matrace pre alergikov
Či už chceme alebo nie, počet alergikov neustále stúpa. Ak ste niekedy zažili alergickú reakciu, viete, že to nie je príjemné. Preto je lepšie takýmto negatívnym zážitkom predchádzať. Ako vám v tom môžu pomôcť antialergické matrace? Viac, než si myslíte.

facebook